Bulut Sunucular

Esneklik, erişilebilirlik, yedeklilik ve karlılık için çözüm bulut bilişim

Bulut Bilişim, veri merkezlerindeki donanım ve yazılım altyapılarını soyutlayarak, servislerin ortak bir kaynak havuzunda çalıştığı esnek bir bilgi teknolojisi kavramıdır.

Sanallaştırma bulut bilişimin en öneli yapı taşıdır. Türkiye Sitem sanallaştırma servislerini sektörün lider yazılımları ile vermektedir. Türkiye Sitem, sanallaştırma ortamı ile, hiçbir altyapı maliyeti gerektirmeden, kullandığınız kadar ödeyebileceğiniz bir model ile sizlere bulut altyapı servisi sağlayabilmektedir. Bu yapıda yatırım maliyetiniz de riskiniz de sıfırdır.

CPU

DİSK

ERİŞİM

KOTA

Aylık Sadece
116 TL


SATIN AL

Teknik Özellikler

 • Tamamı Yedekli Hypervisor Sunucular ve Ağ Ekipmanları
 • Kaynak Rezervasyonu ile Overselling Olmadan Size Adanmış Kaynaklar
 • Bulut Yapının 7 Gün 24 Saat Monitor Edilerek Bakımının Sağlanması
 • Giden Saldırılar İçin Otomatik Saldırı Algılama Sistemi
 • Gelen ve Giden Saldırılar İçin IP Bazlı Log Kayıtları
 • Online RDNS Yönetimi, IP Anons İşlemleri ve ACL SMTP, HTTP, HTTPS
 • Network Trafik İzleme Sistemi, Günlük Trafik Raporları
 • Mail SPAM Bildirim Sistemi ile SPAM Aktivitelerinin Tespiti
 • Otomatik Abuse (Kötüye Kullanım) Bildirim Sistemi
 • Sunucunuza Uzaktan Tam Erişim İmkanı Sağlayan Otomasyon Sistemi
 • Talep Edilmesi Durumunda Public/Private İzole Ağ Bağlantısı
 • Local Ağ Erişimi için Kapalı Devre VPN Ağı ile Erişim İmkanı
 • Popüler İşletim Sistemleri için Local REPO Sunucuları
 • Güvenli, Hızlı ve Yedekli Local DNS Resolver Sunucuları
 • Alan Adı Türkiye Sitem'de Kayıtlı Müşteriler İçin Ücretsiz DNS
 • Özel Virtual Local Area Network ile İzole Ağ Bağlantısı

Birebir Yedekli Donanım

Türkiye Sitem Bulut Sunucu hizmetinde kullanılan hypervisor sunucular, storage ekipmanları, kullanılan ara switchler tamamen birebir yedekli olarak konumlandırılmıştır. SuperMicro özel tasarım sunucular da yapılacak tüm fiziksel işlemlerde sanal sunucunuz kapanmaz, herhangi bir arıza durumunda ise sanal sunucunuz hemen müsait bir hypervisor sunucuda yeniden başlar. Bulut sunucu hizmeti ile donanım arızalarını düşünmeniz gerekmez.

Bulut Sunucu Güvenliği

Her bir müşterimiz için ayrılmış vlan ile sanal sunucunuz diğer kullanıcılardan izole çalışmaktadır. Kendinize ait sanal sunucuları aynı vlan ağı içerisinde tutabilir, 10Gbps/sn port ile local ağ üzerinden yüksek hızda sunucularınız arasında erişim sağlayabilirsiniz. Kullanılan ağ ekipmanlarının tamamı 2x10Gbps/sn uplink ile omurga dan yedekli beslenmekte, bu sayede internet erişiminizin kalitesi olabilecek her durumda sekteye uğramamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut bilişim ve bulut veri merkezi nedir ?

Bulut bilişim veri merkezlerindeki donanım ve yazılım altyapılarını soyutlayarak, servislerin ortak bir kaynak havuzunda çalıştığı esnek bir bilgi teknolojisi kavramıdır. Bulut veri merkezi, birden fazla bulut sunucuya ihtiyaç duymanız durumunda bunların tümüne tam hakimiyet sağlamanıza olanak sağlayan bulut bilişim alt yapısını oluşturan servisimizdir..

Bulut veri merkezinin avantajları nelerdir ?

Bir kabin dolusu sunucunun aslında bir sunucu gibi çalıştığını hayal edin. Bu büyük kaynak havuzunun istediğiniz kadarını, istediğini zaman kullanabilme imkanı bulut veri merkezi ile mümkün bu sayede maliyetlerinizi düşürür. Yedekli alt yapısı sayesinde donanımsal arızalardan etkilenmenizi önler.

Fiziksel sunucularımızı bulut veri merkezine geçirirken ne kadar kaynak gerekir ?

Kaynak analizi müşterilerimize verilen ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetimizde, işletmenizde kullandığınız servislerin detaylı bir analizi yapılır. Kullanılan servis, yazılım, işletim sistemi, bu yazılımların mevcut kaynak tüketimleri, kullanıcı sayıları gibi değişkenler tarafımızdan toplanır. Bu analizin sonucunda, ihtiyaçlarında en uygun bulut bilişim çözümleri tarafımızdan sizlere projelendirilir.

Fiziksel sunucularımızı bulut sunuculara nasıl taşınırız ?

Servislerinizin bulut bilişim ortamına aktarılması farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu seçenekler sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda konumlandırılarak geçiş süreci planlanır. Her türlü geçiş operasyonunda Türkiye Sitem teknik ekibi size yardımcı olacaktır.

Bulut veri merkezi ile diğer hizmetlerinizi bir bütün olarak kullanabilir miyiz ?

Bazen bulut sunuculara dışarıdan dahil edilmek zorunda kalınan donanımlara veya ek hizmetlere (Firewall, IPS, Yük Dengeleme vb.) ihtiyaç duyulabilir. Bu tür hybrid bulut yapılarını tüm bulut servislerimizde kullanmanız mümkündür.