Yük Dengeleme

Yük paylaşımı ve yedekliğinin gerekli olduğu durumlarda çözümler.

Yük dengeleme (Load Balancing), servislerinizin kesintisiz ve yedekli çalışabilmesi için birden fazla sunucunun tek bir servis için, tek bir sunucu gibi çalıştırılabilmesine olanak sağlayan bir teknolojidir. Özel ekipmanlar ve yazılımlar ile çeşitli servislerinize gelen trafiği arka planda sunuculara eşit biçimde dağıtmak veya gelen veri trafiğini aktif, pasif olarak yedekli biçimde sunucularınıza iletmek için kullanılmaktadır.

Profesyonel bir otomatik ölçeklendirme ve yük dengeleme yapabilmek için gereken tüm özellikleri Türkiye Sistem yük dengeleme hizmetinde bulabilirsiniz. Yük dengeleme hakkında daha detaylı bilgi almak, ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, ihtiyaçlarınız için en uygun maliyetin çıkartılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yük dengeleme hizmetinin avantajları nelerdir ?

Sürekliliğin yüksek önem arz ettiği projelerde yedeklilik sağladığı gibi yüksek ziyaretçi/kullanıcıya sahip projelerde birden fazla sunucunun kaynaklarını bir bütün olarak kullanmanıza olanak sağlar.

Yük dengeleme hizmetinde ücretlendirme nasıl yapılır ?

Ücretlendirme, sunucularınızın bize ait veri merkezinde bulunması durumunda ziyaretçi sayısına göre, bize ait olmayan veri merkezlerinde olduğunda ziyaretçi sayısı ve trafik kullanımına göre ücretlendirilmektedir.

Aktif, aktif ve aktif, pasif yük dengeleme ne demektir ?

Aktif, aktif yük dengelemede, sunucularınız işlemleri eşit şekilde paylaşarak çalışırken, aktif, pasif yük dengelemede pasif sunucularınızdan biri sadece aktif sunucularınızdan birinin erişilemez olduğu durumlarda çalışır.

Yük dengeleme hizmetine nasıl geçebiliriz? Bize ne lazım ?

Yük dengeleme hizmetine geçiş planlaması ve projelendirme ücretsiz olarak Türkiye Sistem tarafından yapılmaktadır. Yük dengeleme de gerekli olabilecek yazılımsal düzenlemeler ise müşterilerimizin sorumluluğunda olacaktır.

Yük dengeleme hizmetinizin kapasitesi nedir ?

Toplam yük dengeleme kapasitemiz 40 Gigabit olup, bu kapasite ihtiyaç halinde arttırılabilmektedir.

Size özel yük dengeleme hizmeti için teklif isteyebilirsiniz.