Disaster Recovery

Felaketlere karşı her zaman hazırlıklı olun.

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery), iş sürekliliğinin sağlanması için bir arıza veya felaket durumunda (deprem, sel vb.) bilişim sistemlerinin kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam etmesini, felaketin mümkün olan en sorunsuz ve kayıpsız şekilde atlatılmasını sağlamak amacı ile müşterilerimize özel olarak sunulan kurtarma çözümüdür.

Disaster Recovery, kendi lokalinizde bulunan sistemleriniz için satın alınabildiği gibi, aynı zamanda veri merkezimizde bulunan sistemlerinizin farklı bir coğrafi bölgede tutulmasıyla gerçekleşir. Disaster Recovery hakkında daha detaylı bilgi almak, ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, ihtiyaçlarınız için en uygun maliyetin çıkartılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Felaketten kurtarma (Disaster Recovery) nasıl çalışır ?

Sistemlerinizin yedeklenmesi ve yedeklenen verinin disaster recovery merkezine kopyalanması sonucunda yapılmaktadır.

Felaketten kurtarma sisteminin (Disaster Recovery) yedeklemeden farkı nedir ?

Yedekleme sadece verinin kaybolmamasını sağlar. Ancak veriyi kullanmak için tekrar sistemlerin kurulması zahmetli ve zaman alan bir iş olabilir. Bu tür durumlarda disaster recovery size hem yedekleme, hem de sorun anında disaster recovery merkezinde, sistemlerin baştan kurulmasına gerek olmadan çalıştırılabilmesine olanak sağlar.

Hangi durumlarda disaster recovery hizmetine ihtiyaç vardır ?

Şirketiniz için çok değerli olan bilgilerin kaybedilmemesi, verinin sürekli korunmasını gerektiren, iş sürekliğinin hayati önem taşıdığı durumlarda kullanılmalıdır.

Disaster Recovery için planlamayı nasıl yapabiliriz ?

Disaster recovery planlaması ücretsiz olarak Türkiye Sistem teklik ekibi tarafından projelendirilmektedir. Mevcut sisteminizin disaster recovery yapısına uygun olmayan kısımlarında yazılımsal düzenlemeler gerekiyor ise bunlar müşterimizin sorumluluğunda olacaktır.

Sorun anında kendi IP adreslerimizi sizde çalıştırabilir miyiz ?

Evet, şirketinize ait IP adresi var ise bunların sorun anında BGP anonsu veri merkezimizce yapılabilmekte, bu sayede IP değiştirmeye gerek kalmadan sistemleriniz çalışmaya devam etmektedir.

Sadece size özel disaster recovery çözümleri için teklif alın.