CDN (Content Delivery Network)

Hızlı entegrasyon ve API desteği ile web siteleriniz için hız dopingi!

CDN (Content Delivery Network) web sitelerinizdeki içerikleri önbelleğe alarak hızlandırır, sunucunuzdaki yükü azaltır, web sayfalarınızın daha hızlı çalışmasına olanak sağlar, coğrafi içerik dağıtımı sayesinde farklı ülkelerdeki ziyaretçilerinizin coğrafi konumdan dolayı web sayfanızı geç görüntülemesine engel olur.

Türkiye Sistem CDN hizmeti , içerik hızlandırma, depolama, coğrafi içerik dağıtımı olmak üzere 3 farklı şekilde verilmektedir. CDN hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak, ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, ihtiyaçlarınız için en uygun maliyetin çıkartılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut bilişim ve bulut veri merkezi nedir ?

Bulut bilişim veri merkezlerindeki donanım ve yazılım altyapılarını soyutlayarak, servislerin ortak bir kaynak havuzunda çalıştığı esnek bir bilgi teknolojisi kavramıdır. Bulut veri merkezi, birden fazla bulut sunucuya ihtiyaç duymanız durumunda bunların tümüne tam hakimiyet sağlamanıza olanak sağlayan bulut bilişim alt yapısını oluşturan servisimizdir..

Bulut veri merkezinin avantajları nelerdir ?

Bir kabin dolusu sunucunun aslında bir sunucu gibi çalıştığını hayal edin. Bu büyük kaynak havuzunun istediğiniz kadarını, istediğini zaman kullanabilme imkanı bulut veri merkezi ile mümkün bu sayede maliyetlerinizi düşürür. Yedekli alt yapısı sayesinde donanımsal arızalardan etkilenmenizi önler.

Fiziksel sunucularımızı bulut veri merkezine geçirirken ne kadar kaynak gerekir ?

Kaynak analizi müşterilerimize verilen ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetimizde, işletmenizde kullandığınız servislerin detaylı bir analizi yapılır. Kullanılan servis, yazılım, işletim sistemi, bu yazılımların mevcut kaynak tüketimleri, kullanıcı sayıları gibi değişkenler tarafımızdan toplanır. Bu analizin sonucunda, ihtiyaçlarında en uygun bulut bilişim çözümleri tarafımızdan sizlere projelendirilir.

Fiziksel sunucularımızı bulut sunuculara nasıl taşınırız ?

Servislerinizin bulut bilişim ortamına aktarılması farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu seçenekler sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda konumlandırılarak geçiş süreci planlanır. Her türlü geçiş operasyonunda Türkiye Sistem teknik ekibi size yardımcı olacaktır.

Bulut veri merkezi ile diğer hizmetlerinizi bir bütün olarak kullanabilir miyiz ?

Bazen bulut sunuculara dışarıdan dahil edilmek zorunda kalınan donanımlara veya ek hizmetlere (Firewall, IPS, Yük Dengeleme vb.) ihtiyaç duyulabilir. Bu tür hybrid bulut yapılarını tüm bulut servislerimizde kullanmanız mümkündür.

İhtiyaçlarınıza özel CDN çözümleri için teklif isteyebilirsiniz.