Bulut Veri Merkezi

Esneklik, erişilebilirlik, yedeklilik ve karlılık için çözüm bulut bilişim

Bulut veri merkezi çözümü, birden fazla sunucuya veya yüksek kapasite gerektiren projeleriniz için Türkiye Sistemin’in uzman ekibi tarafından ihtiyaçlarınız doğrultusunda biçimlendirilen, Genel (Public Cloud) yada Özel (Private Cloud) yapılarda, ister kendi sunucu yatırımlarınızı kullanarak, ister Türkiye Sistemin bulut platformları üzerinden kaynak kiralayarak yararlanabildiğiniz komple anahtar teslim bir bulut servisidir.

Bulut veri merkezi hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile ihtiyaçlarınızın belirlenmesi, elinizde mevcut duran donanımlarınızın değerlendirmesi gibi konularda bizlerle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut bilişim ve bulut veri merkezi nedir ?

Bulut bilişim veri merkezlerindeki donanım ve yazılım altyapılarını soyutlayarak, servislerin ortak bir kaynak havuzunda çalıştığı esnek bir bilgi teknolojisi kavramıdır. Bulut veri merkezi, birden fazla bulut sunucuya ihtiyaç duymanız durumunda bunların tümüne tam hakimiyet sağlamanıza olanak sağlayan bulut bilişim alt yapısını oluşturan servisimizdir..

Bulut veri merkezinin avantajları nelerdir ?

Bir kabin dolusu sunucunun aslında bir sunucu gibi çalıştığını hayal edin. Bu büyük kaynak havuzunun istediğiniz kadarını, istediğini zaman kullanabilme imkanı bulut veri merkezi ile mümkün bu sayede maliyetlerinizi düşürür. Yedekli alt yapısı sayesinde donanımsal arızalardan etkilenmenizi önler.

Fiziksel sunucularımızı bulut veri merkezine geçirirken ne kadar kaynak gerekir ?

Kaynak analizi müşterilerimize verilen ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetimizde, işletmenizde kullandığınız servislerin detaylı bir analizi yapılır. Kullanılan servis, yazılım, işletim sistemi, bu yazılımların mevcut kaynak tüketimleri, kullanıcı sayıları gibi değişkenler tarafımızdan toplanır. Bu analizin sonucunda, ihtiyaçlarında en uygun bulut bilişim çözümleri tarafımızdan sizlere projelendirilir.

Fiziksel sunucularımızı bulut sunuculara nasıl taşınırız ?

Servislerinizin bulut bilişim ortamına aktarılması farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu seçenekler sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda konumlandırılarak geçiş süreci planlanır. Her türlü geçiş operasyonunda Türkiye Sistemin teknik ekibi size yardımcı olacaktır.

Bulut veri merkezi ile diğer hizmetlerinizi bir bütün olarak kullanabilir miyiz ?

Bazen bulut sunuculara dışarıdan dahil edilmek zorunda kalınan donanımlara veya ek hizmetlere (Firewall, IPS, Yük Dengeleme vb.) ihtiyaç duyulabilir. Bu tür hybrid bulut yapılarını tüm bulut servislerimizde kullanmanız mümkündür.

Şirketinizin ihtiyacına özel bulut çözümleri için teklif alın